Vykopáfky: HELP!

Ahoj staří členové (a členky) příbramských Mohawků (původně 4. chlapeckého oddílu “Vlků”), jak jsem kdysi v legraci říkal “Vykopáfky”! Dobrý den ctěným rodičům (neboť na mnohé členy – i když už jsou v tuto chvíli dospělí – jsem kontakt neměl a nemám)! Zdravím i přátele oddílu a rodiče bývalých členů !

Současná “Příbramská Čtyřka” – Mohawkové čítá ke třicítce členů (a hlavně členek – holek teď máme asi 2/3), k tomu 4 dospěláci – náčelnictvo. Letos jsme dospěli k tomu, že po dlouhých letech budeme tábořit sami na zelené louce – a to doslova (a bez uvozovek). Nejde o to, přijet na louku a postavit týpí, ale postavit bytelnou kuchyni s jídelnou, co by nám vydržela a další stavby, Připravit “pár chybějících” týpiovek (ale “v poho”, jen asi 50). A právě k tomu by se nám hodila pomoc – pomoc aktivních “bývalých členů”.

KDE? Tábořiště je u vesnice Nestrašovice (asi 20 km na jih od Příbrami) – přesnou polohu , ale spousta práce je i v klubovně nebo jinde po příbramsku (přebírání a vožení prken, atd.)

KDY? “Ofiko” předtáborové brigády jsou naplánovány na 3 květnové víkendy (píšu víkendy, ale jsou to jednotlivé víkendové dny, přespat jezdíme domů):

  • 6. a 7. 5. 2023
  • 13. a 14. 5.
  • 27. a 28. 5.

ale pomoci je možné i v jiných termínech (info o brigádách je v článku zde: http://indianipribram.cz/2023/04/predtaborove-brigady/).

Tož se ozvěte, příjďte se potkat, trochu pomoci, pokecat a třeba se domluvit na nějakou schůzku nebo výpravu “pro staré členy”, táboření v týpkách, nebo (když bude oboustranný zájem) i návštěvu nebo účast na táboře.

Loučím se naším pokřikem a těším se na shledanou:

“Bratři Mohawkové! Vzhůru do Kanady! Seigu!”

František Máška – Mauglí, Nešika, Fanušu, Kanyatara (v jedné osobě)
pátý náčelník Kmene Mohawk
tel. (WhatsApp – “vokap”): +420774914200
e-mail: kanyatara@gmail.com nebo ahoj@kany

P.S.1: Máme skupinu na WhatsAppu, klidně vás do ní přidám!

P. S. 2: Program a docházka z r. 1998, fotky z Hájenky a z “Dědka” asi z r. 2006 – vzpomínáte?

P. S. 3: Prosím předejte dále! 😉

Komentáře