Mohawkové jsou 4. příbramský skautský oddíl se zaměřením na indiány. Využíváme prvků klasického skautingu, woodcraftu (lesní moudrosti) a pravidel společenství Midewiwin, inspirujeme se nápady Jaroslava Foglara - Jestřába. Jsme členy organizace Svaz Skautů a Skautek České republiky. V minulosti jsme byli čistě chlapeckým skautským oddílem, nyní jsme otevřeni chlapcům i dívkám od cca. 6 do 14 let. Starší členové se pak podílejí na vedení oddílu, nebo podle svých možností pomáhají oddílu jinak. Chceme se věnovat rodinnému skautingu (a podporovat společně aktivně trávený čas v rodinách), ale zatím bez výraznějšího zájmu rodičů (viz. článek "Klan Tří Sluncí" zde). Věnujeme se vodáctví, táboření, indiánům a skautským dovednostem, jezdíme na kolech, sportujeme, hrajeme hry, občas něco vyrábíme, zpíváme si nebo pracujeme.  Učíme se spoustu zajímavých, netradičních, ale i pro život potřebných věcí. Jsme partou kamarádů a přátelství si ceníme. Zažíváme dobrodružství i legraci. Naše činnost je četná a pokud možno pravidelná. Schůzky máme od září 2016 každé úterý od 16,30 do 18,30 h. (kromě prázdnin) v klubovně (chata v Charvátově ulici). Výpravy se konají jednou za dva týdny a zpravidla se střídají jednodenní a vícedenní. Na výpravách směřujeme ven z města - do lesů, luk, do kopců, k potokům... Na vícedenních výpravách spíme venku - pod přístřešky nebo pod širákem (od jara do podzimu), od podzimu do jara domlouváme chaty, klubovny, hájenky, apod. - opět pokud možno co nejblíže přírodě. Čas od času přespíme i v naší klubovně, snažíme se starat o klubovní zahradu, vyrážíme na koupáníčka do bazénu nebo do divadla. Program je uveden v kalendáři zde na webu pod odkazem www.indianipribram.cz/kalendar/. Program plánuje Kmenová Rada (rada starších členů - vedoucích družin - owačirů a jejich zástupců - watutků) a zveřejňujeme jej s pokud možno s předstihem, aby co nejméně kolidoval s rodinnými akcemi členů.

Co to stojí?

Mohawkové si do společné kasy platí měsíční příspěvky 250 Kč. Z nich jsou placeny výpravy (jízdné a ubytování - abysme pokaždé na nádraží nemuseli dělat "sbírku"), roční registrace oddílu a pojištění členů, ale také ceny do soutěží, drobné opravy a povinné revize v klubovně nebo za ně dokupujeme / obměňujeme naše vybavení (luky a šípy, pádla a vesty, atd.). Vedoucí a všichni činovníci se oddílu věnují zadarmo. V ceně příspěvků jsou všechny oddílové výpravy, vyjma letního tábora a některých akcí Kmenové Rady. Nefungujeme na komerční bázi - pokud by pro Vás byly měsíční příspěvky problém, řekněte nám to, nějakou variantu jistě vymyslíme. Člen si na své náklady obstarává skautský kroj a svou výbavu, jako je spacák, karimatku, batoh a vhodný oděv. Pokud do oddílu přijde nováček, můžeme nějaké vybavení zapůjčit - prosíme, abyste v první fázi NIC NEKUPOVALI, dokud se nedomluvíme, co již doma máte a co je pro naši činnost potřeba a co je vhodné.

Požadavky na členy:

Aby se dítě mohlo stát skautem nebo skautkou, je potřeba splnit několik podmínek. Přijít se podívat na první schůzku a promluvit si s vůdcem oddílu, podat si přihlášku a snažit se dodržovat zásady - Skautský Zákon, Slib a Denní příkaz. Kromě toho máme (zatím nepsaná) pravidla, třeba to, že pokud se nějaké akce - oddílového podniku - nemohu zúčastnit, co nejdříve se omluvím.

Dotazy?

Pokud Vás napadají nějaké otázky, ptejte se - v ideálním případě osobně po schůzkách, případně telefonicky nebo emailem.