Výprava na kola a brigáda s rodiči – podzim 2019

Brigáda v klubovní zahradě

Dobrý večer rodiče, seigu Mohawkové!

Zde jsou informace o následujícím víkendu:

Pátek – Kmenová Rada

V pátek od 17,00 proběhne schůzka KR. Owačirové a watutkové se budou s náčelníkem radit o programu, Nominačním testu a dalších záležitostech a pak se společně vyblbnou při zábavném večerním programu. V klubovně pak přespí do soboty. Večeře a snídaně vlastní, spacáček a karitaťku s sebou!

Sobota – výprava na kolech

V sobotu proběhne výprava na kolech. Sraz v 8,00 u klubovny, návrat v 17,00 tamtéž. S sebou seřízené (osvětlené, brzdící a bezpečné!!!) jízdní kolo, přilbu, kdo má, vezme si lepení a pumpičku. Další výbavou budou svačiny na cestu (oheň nebude), pití, osobní věci na výpravu (zápisník, tužka, blok, míčky, nůž, KPZ, Stezka, uzlovačka, reflexní páska), na sebe oblečení podle počasí (skautské tričko!), do batohu bundu nebo pláštěnku a plavky s ručníkem. Mokrou variantou programu (pokud bude pršet) totiž bude Koupáníčko a program v klubovně. Když nám bude počasí přát, vyrazíme na kolech do Brd.

Neděle – brigáda s rodiči

V neděli odpoledne od 13 do 17 hodin si mákneme v klubovně a klubovní zahradě. Je potřeba posekat trávu, hrabat listí, budeme zpracovávat a uklízet dřevo, čistit pískoviště, uklízet v zadní části zahrady (zlikvidovat starý kompost, upravit prostor kolem ohniště a zprovoznit zadní vrátka směrem k hřišti). Nějaká šikovná maminka elektrikářka nám v klubovně třeba vymění i vadný vypínač. “To klidně udělám já, na to jsem machr!” – komentář Destruktus. “Destrukta to radši dělat nenecháme!” – komentář Kanyatara. Možností, co dělat, je dost, teď ještě aby se sešlo dost pracovníků – prosíme o účast všechny rodiče, Mohawkové mají brigádu povinnou! Je možné si vydělat Mušle – Mohawské oddílové platidlo, nebo si odpracovat lístek na Černé desce. Kdo máte doma pracovní rukavice nebo vhodné nářadí, určitě ho vezměte s sebou!

Sejdeme se právě až odpoledne po obědě, abysme si po kolech řádně odpočinuli! S sebou si můžete vzít menší svačinu, pití (šťávu nebo čaj) zajistí Mohawkové.

Kanyatara

Komentáře