Hromadná objednávka batohů

Ahoj Mohawkové, dobrý den rodiče.

Kvalitní batoh na vícedenní výpravu je jedním z podstatného vybavení každého skauta nebo skautky (a to v každém věku). Krásný článek napsali už asi před deseti lety skauti z Brna – Tuřan, se kterými jsme se přátelili (a několik z nich za námi přijelo na jeden ze “Silvestů s Mohawky”). Tady je. K článku mám jen jeden jediný komentář:

40 litrů objemu batohu podle mě nestačí – spacák, ešus, jídlo na celý víkend, pár osobních věcí a pár kousků oděvu a láhev na pití (pravda, ta může být zvenku batohu) a na většinu výprav i zvenku karimatka a někdy plachta (celta) něco místa zabere – podle mě minimálně 50 litrů.

Druhým komentářem je, že ta cena v článku už Bohužel většinou taky neplatí… :-/

V minulosti jsem já osobně měl několik batohů a když to sečtu, stály mě ty nekvalitní nakonec stejně peněz, jako ten kvalitní poslední (Gemma Expedition 75 – ale ten je pro děti zbytečně velký). Nehledě na to, kolik námahy jsem s nekvalitními batohy zažil. Asi nezapomenu, jak jsem před lety při jednom vandru “na Ameriku” můj šesnáctikilový starý batoh s opaskem místo bederního popruhu chtěl vyměnit za kamarádovu Gemmu, které sice do 50 kilogramů mnoho nechybělo (to víte horolezecké vybavení něco váží;-) , ale rozhodně se mnohem lépe nesla… Podobné zkušenosti s opakovanými nákupy batohů ale mají i Radka (nově přezdívaná Kofígou) s Royem.

Jak už to pár let čas od času děláme, chystáme i teď na duben (případně květen – podle zájmu “jak se to sejde”) hromadnou objednávku batohů Gemma. Pro naši činnost je nejvhodnější Gemma Turist 55 v zelenočerné variantě. Batoh si dovybavíme reflexní páskou (nebo páskami) pro případ chůze po silnici.

Jak už jsem některým z vás vysvětloval osobně, batohy Gemma jsou kvalitní české batohy, které mnozí z nás používají (já, Roy, Imnu, v minulosti Plavčík, Mochito a další). Model Turist má nastavitelnou výšku zad, kvalitní bederní popruh (popruh kolem pasu – měl by nést velkou část hmotnosti batohu) a narozdíl od modelu Expedition je “hubenější” – sahá míň od zad a tudíž se menším lépe nese. Narozdíl od jiných modelů se otvírá zpředu – dá se přehledně zabalit a člověk pak rychleji najde, co hledá… 🙂 Jednokomorový batoh Maraton, též v nabídce Gemmy je pro nás nevhodný (na vícedenní výpravy je malý a na jednodenní výpravy naopak zbytečně velký).

Batoh se vám bude zdát velký (zezadu to leckdy vypadá, jakoby batoh dostal nožičky), ale dostatečně velké batohy pro děti se moc nedělají a ty kvalitní jsou drahé. Viz. dámské batohy na webu Hudysportu. Vysloveně dětský je dle popisu tento od Boll, ale přijde mi malý (hlavně spodní kapsa, která by asi nemohla být na spacák) a podle fotek také vypadá, že je ze slabšího materiálu, než Gemma.

Omlouvám se za nepřesnost ohledně ceny, batohy Gemma Turist 55 stojí na internetu 2600 až 3000 Kč, pokud je objednáme hromadně, budeme je mít za velkoobch. cenu cca. 2100 + poštovné (podle počtu lidiček).

Co dodat?

Batoh je investice – rozhodněte se sami, za nás batohy Gemma doporučuji. Pokud budete chtít, přineseme vám na schůzku naše batohy ukázat, abyste je viděli (a vyzkoušeli) v reálu. Vzhledem k ceně batohů budu potřebovat zároveň s objednávkami i peníze (minimálně zálohu). Objednat je samozřejmě možné i jiný model (nebo barvu – jen khaki a maskáč bývaly dražší), nebo menší batoh na jednodenní výpravy (my používáme Hike 33), obrázky a popisky jsou tady: http://gemmavyrobna.rajce.idnes.cz/Batohy/. Další hromadnou objednávku budeme dělat podle zájmu – za půl roku?

Mějte se krásně! Seigu,

Kanyatara

Komentáře