Kalendář Kmene Mohawk

Vítejte v kalendáři Mohawků! 🙂

Naše oddílové akce nazýváme podniky, protože je podnikáme - na jejich přípravě se často podílí i členové - děti.

Do přírody děláme výpravy - nejsou to "výlety", které absolvujete ve slušném oblečení (třeba se školou) a nesmíte se hnout z cesty, natož třeba vylézt na strom! To my po cestě hrajeme "Větnamce" a "Kondor, bomba, povodeň,...", běháme, sportujeme, táboříme nebo hrajeme různé hry - třeba bojovky s hadrovými míčky.

Podniky s uvedeným časem jsou jen na krátkou dobu - několik hodin (schůzky, Koupáníčka, divadla, výstavy, apod.). Podniky s modrým pozadím jsou celodenní nebo vícedenní. Podniky označené NN jsou "něco navíc" - je to buď dobrovolný podnik navíc pro všechny členy, případně pro některé členy (třeba náročnější podnik pro starší členy). Podniky Kmenové Rady (tedy těch členů, kteří se podílejí na vedení oddílu) začneme označovat KR.

Ještě pár slov ke schůzkám: první v měsíci je kmenovka, je to slavnostní schůzka, kdy si vyhodnocujeme bodování, vyhodnocujeme minulý a plánujeme další měsíce a sejdeme se celý oddíl - kmen (viz. níže). Na kmenovku chodíme všichni ve skautském kroji, kdo jej ještě nemá, alespoň ve skautském tričku! Klanovky jsou ostatní schůzky, kroj na ně nenosíme, tričko je dobré, ale není povinné - záleží na Tobě. Až nás bude v oddíle opět více, budou klanovky oddělené - buď podle klanů, našich mohawských družin (proto se tak ty schůzky jmenují), nebo podle věku - jindy bobříci a jindy třeba roveři - tak, aby se program a činnost na schůzkách mohli lépe přizpůsobit věku. To abyste tomu rozuměli... 😉