Théča Čanku

skautská Stezka kmene Mohawk

Většina skautských oddílů používá "Stezku" - knížečku se seznamem znalostí a dovedností, které má se má nováček naučit a zvládnout, než se stane právoplatným skautem a členem oddílu. Některé oddíly tím nekončí a podle Stezky si pak členové plní další podmínky a získávají "stupně skautské zdatnosti" a nášivky na kroj. První částí bývá "nováčkovská zkouška", někde tomu říkají "zasvěcovací stezka" nebo "přijímací zkouška".

My, Mohawkové, se věnujeme jak skautingu, woodcraftu i vodáctví, navíc plníme indiánské zkoušky - Orlí Pera. Klasická Skautská stezka nám nevyhovovala - potřebovali jsme vlastně 4, chyběly nám v ní některé "naše věci" a nepotřebovali jsme v ní další  "stupně", tak jsme si na začátku 24. období (v zíří 2021) vytvořili "Stezku" vlastní - Théča Čanku.

Zde je...

Oddílové "studijní materiály" - Témátka

I když se všem tématům z Théča čanky věnujeme na schůzkách, výpravách i táborech, rozhodli jsme se zpracovat všechna do materiálů, které členové mohou dostat vytištěné a vlepit si je do zápisníku, nebo se dají prohlédnout jako PDFka v počítači nebo mobilu. Říkáme jim "Témátka" a postupně je vytváříme.

Zatím máme hotová tato Témátka:

17. Oddílové signály
17-signalyke stažení zde: http://indianipribram.cz/wp-content/uploads/2022/05/17-signaly.pdf